Witcher Monster Slayer Polska

Wiedźmin Pogromca Potworów — Wielkie łowy wprowadzają dwie istotne zmiany!

Studio Spokko zaktualizowało dziś Wiedźmina Pogromcę Potworów i wprowadziło wydarzenie “Wielkie łowy”, które przynosi dwie bardzo istotne zmiany! Podobne bonusy pojawiały się już w Pokemon GO i po protestach społeczności zostały one na stałe. Czy tutaj może być podobnie?

Wiedźmin Pogromca Potworów nadal jest dość nową grą, ale już zaczęły pojawiać się głosy, że po początkowej ekscytacji, tytuł jest dość nudny. To nie jest tylko moje zdanie, ale czytając uważnie opinie na grupach dla fanów, również można znaleźć całkiem sporo takich opinii. Twórcy nie mogli przejść obok tego obojętnie i w trakcie czekania na nowy sezon, a wraz z tym kolejne zadania fabularne, wprowadzili wydarzenie Wielkie łowy!

Wiedźmin Pogromca Potworów Wielki łowy
Wiedźmin Pogromca Potworów Wielki łowy

Wielkie łowy wprowadzają dwie bardzo istotne zmiany!

Wydarzenie to nie dodaje żadnych zadań czy innych fabularnych dodatków, a jest bonusem dla graczy, który ma utrzymać ich zainteresowanie, zanim twórcy będą mogli wprowadzić nowy sezon.

Pierwsza zmiana to zwiększony zasięg, w którym możemy wchodzić w interakcję. Dzięki temu nawet nie ruszając się z domu, będzie można spotkać więcej potworów czy też jeśli ktoś ma szczęście, nemetonów. Pozwoli to też łatwiej dostać się do trudno dostępnych miejsc, gdyż nie będziemy musieli podchodzić bardzo blisko do nich.

Podobny ruch został wprowadzony w Pokemon GO wraz z pandemią i ostatnio twórcy chcieli się z niego wycofać, ale po licznym protestach graczy zwiększony zasięg zostanie na stałe. Możliwe, że i w przypadku Wiedźmina będzie podobnie przy odpowiednim odzewie społeczności, gdyż na razie te zmiany mają trwać do 30 września. Zdecydowanie byłoby to miłe uatrakcyjnienie rozgrywki, szczególnie w pandemii.

Drugim z bonusów są dużo częściej pojawiające się potwory, zarówno z umiejętności “Aura Wiedźmina”, jak i po prostu na mapie. Ta zmiana zapewne będę cykliczna i można się jej spodziewać wraz ze specjalnymi wydarzeniami lub właśnie w postaci zapychacza dla graczy w “nudniejszych” okresach. To bez wątpienia świetny ruch, gdyż dzięki czemu szybciej będzie można dobić kolejne poziomy.

Czy “Wielkie łowy” są tym, czego oczekiwali gracze?

Nie, ale nie taki jest zamysł tej aktualizacji. Witcher Monster Slayer obecnie ma dwa wielkie problemy, bugi oraz brak kolejnych misji. Jeśli chodzi o zadania, one mają pojawić się jeszcze w tym roku, ale zapewne twórcy nie są jeszcze gotowi, żeby wypuścić je na światło dzienne. Bardzo możliwe, że drugi sezon jest już przygotowany, ale mogą trwać intensywne beta testy, które wykluczą błędy psujące zabawę.

No właśnie, drugim z elementów są bugi uniemożliwiające rozegranie niektórych misji. Zakładam, że Spokko dostało masę zgłoszeń i walczą z nimi, jak tylko mogą, więc dla uspokojenia graczy dodali te bonusy. Zapewne są one trudniejsze do zlikwidowania niż wprowadzenie drobnych zmian, więc to naturalny ruch dający twórcom nieco czasu.

Oby tylko nie za długo, bo ja też mam błąd, a chciałbym pójść dalej z fabułą!

Wiedźmin Pogromca Potworów — Wielkie łowy wprowadzają dwie istotne zmiany! Wiedźmin Pogromca Potworów — Wielkie łowy wprowadzają dwie istotne zmiany! Wiedźmin Pogromca Potworów — Wielkie łowy wprowadzają dwie istotne zmiany!

View Comments

Czy ktoś jeszcze gra w Wiedźmina Pogromcę Potworów?!
Next Post