Witcher Monster Slayer Polska

Wiedźmin Pogromca Potworów — pomysły na ożywienie mapy!

Bez wątpienia Wiedźmin Pogromca Potworów ma ogromny potencjał na rozwój, ale na mapie musi być dużo więcej elementów niż tylko potwory i nemetony. Sporo ciekawych pomysłów już trafiło do sieci.

Patrząc na mapę Wiedźmina oraz jedynie zerkając do sieci, można znaleźć ogrom pomysłów, który mógłby zmienić ten tytuł w jedną z najlepszych gier mobilnych. Jak na początek, jest całkiem dobrze, ale twórcy będą musieli sporo poprawić, żeby utrzymać uwagę graczy.

Świat w Witcher Monster Slayer musi żyć swoim życiem!

Obecnie wygląda to tak, że na mapie mamy masę potworów, kilka nemetonów oraz znaczniki naszych zadań. Twórcy nie szczędzą monstrów do zabicia, więc w większości lokalizacji coś się dzieje w świecie mobilnego Wiedźmina, ale czy tak jest naprawdę?

Po wykonaniu zadań i wyczyszczeniu nemetonów zostają potwory, które po pewnym czasie stają się nudne. Ile razy można zabijać taką samą babę cmentarną czy alpa?

Dlatego mapy powinny być tętniącym życiem światem, w którym gracze mogą wykonywać inne rzeczy niż masowe mordy na różnych monstrach. Poniżej możecie zobaczyć kilka potencjalnych dodatków na mapie stworzonych przez użytkownika Reddita o nicku overbait.

Wygląda to dość ciekawie, choć oczywiście twórcy musieliby stworzyć jeszcze sensowną mechanikę każdego z elementów. Chciałbym, żeby na mapie można było spotkać więcej NPC, handlarzy czy inne punkty, w których, chociażby moglibyśmy sprzedawać trofea lub zebrane rośliny.

No i kto nie chciałby na swojej drodze spotkać Dzikiego Gonu?

A może założyć własny obóz?

Kolejnym pomysłem tego samego użytkownika są obozy, które gracz może założyć w miejscu, gdzie przebywa najwięcej. Takie miejsce byłoby naszym domem i miałoby masę zalet, jak chociażby zwiększony zasięg wyłapywania potworów, dodatkowe stanowisko alchemiczne czy też 50 więcej miejsc na nasze rzeczy. Poza tym moglibyśmy personalizować swój obóz, pokazując nasze trofea lub herb/flagę.

Witcher Monster Slayer obóz
Witcher Monster Slayer obóz / Źródło: overbait (Reddit)

Pomysł ten jest niesamowicie ciekawy, choć nie wiem, czy nie zmieniłbym nieco jego koncepcji. Zamiast personalnych obozów, może na mapie byłby szereg karcz czy zajazdów, w których moglibyśmy mieć własny pokój? Gdyby każdy miał własną bazę i chciał ją pokazać na mapie, zrobiłoby się dość “ciasno”. Sensownie rozmieszczone karczmy — chociażby tak jak gymy w Pokemon GO — ożywiłyby mapę, a jednocześnie mogłyby mieć podobne właściwości.

Dajcie znać co sądzicie o tych rozwiązaniach, gdyż to dzięki nam ta gra może się zmieniać i ulepszać!


Źródło: overbait (1), (2) (Reddit)

Wiedźmin Pogromca Potworów — pomysły na ożywienie mapy! Wiedźmin Pogromca Potworów — pomysły na ożywienie mapy! Wiedźmin Pogromca Potworów — pomysły na ożywienie mapy!

View Comments

There are currently no comments.

Jak rozwijać postać w Witcher Monster Slayer?
Next Post