Witcher Monster Slayer Polska

Wiedźmin Pogromca Potworów — klimat, rozsądek czy może bezpieczeństwo?

Wiedźmin Pogromca Potworów to gra stawiająca na fabułę oraz zróżnicowane zadania, ale czy czasem nie przydałoby się tej produkcji więcej rozsądku? Czy klimat jest najważniejszy, a może należałoby to lepiej wypośrodkować i zadbać również o bezpieczeństwo?

Gram w mobilnego Wiedźmina od samego początku, ale oprócz tego tworzę tę stronę oraz mocno śledzę polskie i zagraniczne opinie o tym tytule. Jak to zwykle bywa przy tak wyczekiwanych produkcjach, w sieci można znaleźć sporo pozytywnych recenzji, ale gracze wytykają twórcom liczne wady czy też niedociągnięcia. Sam chwaliłem za większą ilość potworów na wsiach, ale i ganiłem za bezsensowne zmuszanie do chodzenia czy też zastanawiałem się, czy Gwint nie podniósłby wartości Witchera. Ostatnio jednak jeszcze jedna sprawa nie daje mi spokoju.

Wiedźmin Pogromca Potworów — klimat, rozsądek czy bezpieczeństwo?

W TYM PUNKCIE BĘDZIE SPOJLER ZWIĄZANY Z JEDNYM ZADANIEM!

Jeśli nie gracie od dzisiaj, zapewne możecie się domyślić, że do takich wniosków doszedłem, wykonując zadanie “Miecz w skale”. Jeden z etapów polega na tom, żeby pójść w konkretne miejsce o zachodzie słońca, a następnie udać się do tego samego punktu o wschodzie słońca.

Ja jestem osobą dorosłą, więc mogę to zrobić. Mogę wstać, pójść/pojechać gdzie trzeba i wykonać zadanie, ale… no właśnie, jest kilka “ale”. Jestem dorosły, więc mam również masę obowiązków i dość ograniczony czas, więc tego zadania jeszcze nie wykonałem i szczerze mówiąc nie wiem kiedy uda mi się je skończyć. Ten wpis nie jest po to, żeby żalić się na swój plan dnia, ale chciałbym się tylko zastanowić czy takie zmuszanie gracza do wstawania o 5/6 jest rozsądne.

Wiedźmin Pogromca Potworów
Wiedźmin Pogromca Potworów / Witcher Monster Slayer [FB]

Szczególnie że jak już wspomniałem, ja jeszcze mogę je wykonać, co najwyżej będę trochę przeklinać na twórców, wstając o 5 rano. Co jednak z młodszymi graczami? Gra ma oznaczenia PEGI 16, więc załóżmy, że tylko osoby w takim wieku będą w nią grać (co jest oczywiście bzdurą i sporo młodszych osób również zabija potwory w Witcher Monster Slayer). Dla nich włóczenie się po mieście (czy w sumie gdziekolwiek indziej) o 5:00 może nie być zbyt bezpieczne. Nie wspominając już o fakcie, że wielu z nich może mieć przez to problemy z rodzicami, ale jednak to bezpieczeństwo jest kluczowe.

Twórcy Witcher Monster Slayer zachęcają do gry nocą!

Skoro już jesteśmy przy bezpieczeństwie, muszę nawiązać do Pokemon GO. W grze Niantic jest sporo aktywności, ale duża część z nich jest wyłączana po 22. W kilkuletniej historii tego tytułu było jedynie kilka wydarzeń, które wymagały gry późnym wieczorem. Nawet kilkudniowe eventy rozgrywają się między 10:00, a 22:00, a nocą działają jedynie podstawowe mechaniki.

W przypadku Wiedźmina sytuacja jest całkowicie inna. Spokko — twórcy gry — stawiają na klimat, co oznacza, że mocno zachęcają do gry nocą. Wtedy pojawiają się inne potwory, więc opłaca się szukać monstrów o każdej porze. To bezapelacyjnie jeszcze bardziej wzmacnia klimat tego tytułu i chodząc w ciemnych alejkach, można poczuć się jak prawdziwy Wiedźmin, ale pojawia się wtedy jedno pytanie.

Czy to jest bezpieczne? Czy klimat jest ważniejszy niż bezpieczeństwo?

Twórcy Pokemon GO mocno dbają o bezpieczeństwo i czasem chciałbym, żeby ograniczenia były mniejsze. Wracając po 21 z pracy, nie ma już zadań specjalnych czy rajdów, więc mogę co najwyżej połapać nieco stworków czy wrzucić coś do gyma.

Wiedźmin nie ma jeszcze tylu różnych mechanik, więc siłą rzeczy ciężko jest coś ograniczyć, ale twórcy zachęcają do nocnych eskapad. Zapewne większość osób czytających ten wpis powie, że to nie ich sprawa i każdy powinien dbać o swoje bezpieczeństwo, ale co jeśli muszę wyjść o zmierzchu/nocą/nad ranem, jeśli chcę wykonać zadanie?

Samo zachęcanie do gry nocą nie byłoby takie złe, ponieważ każdy ma swój rozum i powinien grać tak, żeby nie zagrażało to jego bezpieczeństwu. Problemem moim zdaniem są zadania, które zmuszają do grania w takich godzinach. Bez tego nie można ruszyć dalej z fabułą, więc moim zdaniem takie zadania powinny mieć szersze ramy czasowe — tak, żeby nadal budowały klimat, a jednocześnie, żeby każdy mógł je wykonać. Zadania wieczorne mogłyby być między 18, a 22, a poranne między 6, a 10.

Dajcie znać, co sądzicie o takim pomyśle i czy Wam również przeszkadzają takie zadania, a może uważacie, że klimat jest dużo ważniejszy niż cokolwiek innego?

Wiedźmin Pogromca Potworów — klimat, rozsądek czy może bezpieczeństwo? Wiedźmin Pogromca Potworów — klimat, rozsądek czy może bezpieczeństwo? Wiedźmin Pogromca Potworów — klimat, rozsądek czy może bezpieczeństwo?

View Comments

Wiedźmin Pogromca Potworów vs Wiedźmin 3 – porównanie wyglądu potworów
Next Post