Witcher Monster Slayer Polska

Wiecie czego brakuje mi w Witcher Monster Slayer? GWINTA!

Od premiery mobilnego Wiedźmina w mojej głowie pojawiła się myśl, że jednego elementu mi w niej wyraźnie brakuje – Gwinta!

Grając w Wiedźmina 3, traktowałem Gwinta jak dodatek, z którego korzystałem dość okazjonalnie, szczególnie na późniejszym etapie rozgrywki. Mimo tego, gdy Gwint wyszedł jako osoba gra, zapisałem się na beta testy i spróbowałem swoich sił. Ponownie nie okazała to się wielka miłość, ale chwilę przy tym spędziłem. Prawdopodobnie nie jestem największym fanem wiedźmińskiej karcianki na świecie, ale…

Chciałbym, żeby Gwint trafił do gry Wiedźmin Pogromca Potworów

CD Projekt ma już stworzoną całą mechanikę rozgrywki, są stworzone nie tylko karty, ale i całe talie. Ba, jest przecież nawet mobilna gra Gwint, więc wszystko jest już rozpisane pod Androida i iOS-a. Tak, zdaję sobie sprawę, że nie twórcy nie mogą tego przenieść 1 do 1, ponieważ to mogłoby mocno zmniejszyć atrakcyjność samej aplikacji Gwint. No i ona waży więcej niż Witcher Monster Slayer – 4 GB! Rozumiem też, że to nie byłoby takie proste technicznie. No i twórcą Gwinta jest CD Projekt, a Wiedźmina jest Spokko. Niby jedna firma jest własnością drugiej, ale zapewne przeniesienie całej rozgrywki z jednego tytułu do drugiego wymagałoby masy papierkowej roboty.

Ja sobie z tego wszystkiego zdaję sprawę, ale czy Gwint nie uatrakcyjniłby mobilnego Wiedźmina?

Moim zdaniem mocno wpłynąłby na atrakcyjność tego tytułu. Walki z innymi graczami na miecze i znaki byłyby niesamowicie ciekawe, ale obecnie nie za bardzo widzę jak je wprowadzić, żeby zachować balans, a przy tym frajdę. Gwint jest świetnym przykładem gry, która po odpowiedniej implementacji byłoby idealnym sposobem na potyczki z innymi Wiedźminami spotkanymi na szlaku. Mówiąc uczciwie, chyba tylko w takim przypadku zacząłbym brać tę karciankę nieco bardziej na poważnie i rzeczywiście przykładałbym się do niej.

Wydaje mi się to ciekawy pomysł, który prędzej czy później powinien zostać wprowadzony do Wiedźmina Pogromcy Potworów, co sądzicie?


Zachęcam również do wejście na Instagramowy szlak Wiedźmiński!

This error message is only visible to WordPress admins
Error: No posts found.

Wiecie czego brakuje mi w Witcher Monster Slayer? GWINTA! Wiecie czego brakuje mi w Witcher Monster Slayer? GWINTA! Wiecie czego brakuje mi w Witcher Monster Slayer? GWINTA!

View Comments

Trafiłeś na buga w Wiedźminie i nie możesz dalej grać? Musisz zaczekać.
Next Post