Witcher Monster Slayer Polska

Spokko pozwala używać Fake GPS w Witcher Monster Slayer, ale czy już zawsze tak będzie? [Ankieta]

Wiedźmin Pogromca Potworów to jak wszyscy wiemy gra lokalizacyjna, w której kluczowe jest zwiedzanie okolicy. Niektórzy gracze mogą jednak próbować to obejść i chociaż odradzałbym takie granie, Spokko wydaje się nie mieć z tym problemu!

Gry lokalizacyjne jak Witcher czy chociażby Pokemon GO tracą sporo sensu gdy nie możemy zwiedzać okolicy. W przypadku hitu Niantic, twórcy częściowo sobie z tym poradzili podczas pandemii, ale wymagało to sporo pracy z ich strony, a gracze musieli zmienić sposób w jaki normalnie grali. W przypadku Witchera, na razie nie mamy jakiś specjalnych rozwiązań, więc siedząc w domu można co najwyżej od czasu do czasu zabić kilka potworów.

Wygląda jednak na to, że twórcy nie ma problemu z tym, żeby gracze korzystali z Fake GPS. Jak możecie zobaczyć na poniższych zrzutach ekranu, TheFirstHunt oraz Bartosz napisali do Spokko oraz na oficjalny Fanpage z zapytaniem o ten temat:

Witcher Monster Slayer to obecnie gra single player, więc korzystanie z programów zmieniających nasze położenie może co najwyżej psuć zabawę, ale nie ma wpływu na innych graczy. Właśnie dlatego twórcy odpowiedzieli, że nie zalecają takiej gry, ale nie zamierzają za to banować.

Czy Fake GPS już zawsze będzie legalne w Witcher Monster Slayer?

No właśnie, to jest ciekawe pytanie. Z jednej strony w sieci można znaleźć wiele głosów, że obecnie nikomu to nie przeszkadza i każdy można grać tak jak mu się podoba. Podobnie było z graczami, którzy “w prezencie” dostali 40 poziom za zrobienie pierwszych misji.

Z drugiej strony, Wiedźmin Pogromca Potworów prędzej czy później będzie musiał wprowadzić więcej opcji wspólnego grania. Gdyby nie to, Pokemon GO – które jest wzorem tego segmentu rynku – już dawno nie miałoby większego sensu. Co wtedy z graczami używającymi Fake GPS i innych tego typu rozwiązań?

Zakładam, że Spokko ich nie zbanuje skoro teraz przyzwalają na takie zachowanie, ale czy będzie to uczciwe podejście do reszty społeczności? Czy nie wprowadzi to podziału wśród graczy oraz niechęci do “oszustów”? No i czy wtedy również będzie można w pełni legalnie korzystać z programów do zmiany naszej lokalizacji, czy może twórcy z dnia na dzień to zablokują?

Pytań jest sporo, a twórcy powinni zacząć o tym myśleć już teraz. Pokemon GO również przeszło długą drogę, więc czemu nie uczyć się na błędach i ruchach konkurencji?

Spokko pozwala używać Fake GPS w Witcher Monster Slayer, ale czy już zawsze tak będzie? [Ankieta] Spokko pozwala używać Fake GPS w Witcher Monster Slayer, ale czy już zawsze tak będzie? [Ankieta] Spokko pozwala używać Fake GPS w Witcher Monster Slayer, ale czy już zawsze tak będzie? [Ankieta]

View Comments

Czy gra Wiedźmin Pogromca Potworów jest za ciemna? [Ankieta]
Next Post