Witcher Monster Slayer Polska

Nowy event może trwać dłużej niż do 5 października!

Twórcy mobilnego Wiedźmina ogłosili właśnie nowe wydarzenie w grze, które ma trwać do 5 października… ale czy na pewno? Już raz Spokko po kilku dniach zmieniło zdanie i tym razem to również jest bardzo prawdopodobne!

Spokko ogłosiło właśnie, że do Wiedźmina Pogromcy Potworów wchodzi nowe wydarzenie, w którym będziecie mogli spotkać zdecydowanie więcej rzadkich i legendarnych potworów. Event ten ma trwać do 5 października (6:00) i w tym miejscu mógłbym w zasadzie skończyć ten tekst, ale jedno nie daje mi spokoju.

Spokko gra na czas!

Pamiętacie jak Spokko ogłosiło Wielkie łowy i pisałem, że mogą one zostać na dłużej? Tak się stało i tym razem może być podobnie. Już tłumaczę czemu tak myślę.

Moim zdaniem Spokko próbuje kupić sobie trochę czasu. Obstawiam, że nie mają jeszcze gotowego drugiego sezonu, a pierwszy dla wielu skończył się dość szybko i gra stała się nudna. Dlatego łapią się wszystkiego, żeby utrzymać zainteresowanie graczy. Nadal dość sporo osób wierzy w ten tytuł, więc zatrzymanie ich przy sobie jest kluczowe. Oczywiście muszą coś zaoferować w zamian, a póki nie będzie nowych misji, to jedyne co mogą zaproponować.

Czy to znaczy, że wydarzenie będzie trwało dłużej? Możliwe, ale moim zdaniem kluczowe są dwa elementy. Pierwszym są reakcje graczy, które z każdym tygodniem wydają się bardziej negatywne. Czytając komentarze pod postami, mam wrażenie, że nie tylko ja zaczynam się lekko nudzić. Gracze oczekują nowości z prawdziwego zdarzenia, a takie zmiany są dla niektórych wręcz irytujące, gdyż oni już ukończyli swoje bestiariusze.

Drugim z kluczowych elementów jest to, na jakim etapie są przygotowania do kolejnego sezonu. Jeżeli Spokko ma już większość gotową i będą mogli odpalić go maksymalnie na początku listopada, zapewne aktualny event zakończy się zgodnie z planem. Jeśli drugi sezon wystartuje raczej pod koniec roku, obecne wydarzenia mogą jeszcze trwać przez jakiś czas, żeby starać się udobruchać graczy.

Ciężko to ocenić, ponieważ wszystko zależne jest od tego co Spokko ma już przygotowane i czy w ogóle drugi sezon będzie jeszcze w tym roku. Twórcy ogłaszali, że tak właśnie będzie, ale szczegółów brak, więc nie brałbym tego jako pewnik. Szczególnie że część mocy przerobowych trzeba przeznaczyć na poprawę błędów, a nie tworzenie nowych materiałów.

Nowy event może trwać dłużej niż do 5 października! Nowy event może trwać dłużej niż do 5 października! Nowy event może trwać dłużej niż do 5 października!

View Comments

There are currently no comments.

Czy Motorola edge 20 pro jest dobrym wyborem do Wiedźmina? [TEST]
Next Post