Witcher Monster Slayer Polska

Gra Wiedźmin Pogromca Potworów w ciągu tygodnia zarobiła miliony!

Wiedźmin Pogromca Potworów zdobywa coraz większą popularność, ale sukces każdej gry określa się na podstawie jej zarobków. Pod tym względem mobilny Wiesiek również ma się czym pochwalić!

Witcher Monster Slayer miał małe problemy przy starcie, ale potem z każdym dniem było coraz lepiej. Obecnie gra jest zdecydowanie na fali wznoszącej i regularnie pojawiają się nowe osoby, które chcą zabijać potwory na szlaku. Sam gram codziennie, więc niezmiernie mnie to cieszy, ale miarą sukcesu każdego tytułu jest kwota, którą dana produkcja potrafi zarobić.

Ile Wiedźmin Pogromca Potworów zarobił w ciągu pierwszego tygodnia?

Radek Grabowski — jedna z osób stojących za CD Projekt — poinformował na swoim Twitterze, że Witcher Monster Slayer został pobrany już ponad milion razy i to w samym Google Play! Sporo osób korzysta z iPhone’ów, więc nie zaskoczyłoby mnie, gdyby ten wynik przekroczył już 1,5 mln.

Wraz z dużą ilością pobrań idzie — a właściwie to teoretycznie powinien iść, ponieważ nie jest to oczywiste — często sukces finansowy. W tym przypadku według szacunków Senso Tower (via pocketgamer.biz) jest całkiem dobrze. Witcher Monster Slayer prawdopodobnie osiągnął już przychód na poziomie 534 tysięcy dolarów (w ciągu tygodnia od premiery!), co po przeliczeniu daje nieco ponad 2 miliony złotych.

Wyniki mobilnego Wiedźmina są bez wątpienia świetnie, choć należy pamiętać, że do Pokemon GO brakuje dość sporo. Twór studia Niantic w ciągu pierwszego tygodnia ściągnięto 10 milionów razy. Z drugiej strony według szacunków inna gra tego typu (aktualnie już wyłączona) Minecraft Earth, nie zarobiła 500 tysięcy dolarów przez cały okres swojej działalności.

Czy Witcher Monster Slayer może stać się kopalnią pieniędzy?

Tak, chociaż jeszcze dużo pracy stoi przed twórcami. Gra aktualnie oferuje całkiem sporo opcji na wydanie prawdziwej gotówki, a zakładam, że z czasem będzie tych opcji jeszcze więcej. Studio Spokko musi jednak pamiętać, żeby nie przesadzić. Wszystkie elementy powinny być możliwe do zdobycia bez wydawania prawdziwych pieniędzy, a jednocześnie dodatki powinny być tak kuszące, żeby wiele osób od czasu do czasu wydało kilka złotych na swój ulubiony tytuł.

Tutaj również warto spojrzeć na Pokemon GO, które ciągle zarabia krocie, a to dzięki całkiem sensownemu podejściu do kwestii pieniędzy. Sam przez długi czas nie wydawałem ani złotówki na ten tytuł, a robiłem to dopiero, gdy gra naprawdę mnie wciągnęła. Jeśli i tym przypadku będzie odpowiednie podejście oraz balans, Wiedźmin Pogromca Potworów może zarabiać jeszcze więcej!


Źródło: Senso Tower via pocketgamer.biz

Gra Wiedźmin Pogromca Potworów w ciągu tygodnia zarobiła miliony! Gra Wiedźmin Pogromca Potworów w ciągu tygodnia zarobiła miliony! Gra Wiedźmin Pogromca Potworów w ciągu tygodnia zarobiła miliony!

View Comments

There are currently no comments.

Wiedźmin Pogromca Potworów — pomysły na ożywienie mapy!
Next Post