Witcher Monster Slayer Polska

Czy Wiedźmin Pogromca Potworów może powtórzyć sukces Pokemon GO?

Latem 2016 roku światło dzienne ujrzało Pokemon GO, czyli tytuł, który pod wieloma względami zmienił rynek gier mobilnych. Czy Wiedźmin Pogromca Potworów ma szansę powtórzyć ten sukces?

Jestem graczem Pokemon GO od samego początku, tzn. równo z dniem premiery założyłem swoje konto i gram do dzisiaj. W ciągu tych 5 lat miałem mniejsze lub większe przerwy, ale zawsze wracałem do tego tytułu. Niantic, czyli twórcy mobilnych Pokemonów, również mieli wzloty i upadki, ale muszę przyznać, że niezwykle inteligentnie animowali swoją społeczność, dzięki czemu nawet po takim czasie tytuł ten ma masę aktywnych graczy. To bez wątpienia ogromny sukces, również finansowy, gdyż Pokemony regularnie pojawiają się na listach najbardziej dochodowych produkcji mobilnych.

Za sukcesem tego tytuły stoi kilka elementów, a jednym z nich jest ogromne przywiązanie graczy do oryginalnych stworków i idealne zagrania na emocjach oraz wspomnieniach. Jestem z rocznika 88 i mam mnóstwo znajomych, którzy kiedyś chcieli zostać trenerami Pokemonów. Wielu z nich spełnia swoje marzenia właśnie na smartfonie.

Pomysł na Pokemon GO oraz sama mechanika tego tytułu nie jest jednak uniwersalna, przez co inne, bardzo podobne tytuły nie zdobyły takiej popularności. Pierwowzór, czyli Ingress, ma wiernych fanów, ale do Poksów brakuje mu sporo. Harry Potter Wizards Unite mimo postawienia na sprawdzone rozwiązania i świat z ogromną bazą fanów, nie zdobyło już takiej popularności. Sam również spróbowałem tego tytułu, ale dość szybko zniknął on z mojego telefonu.

Stworki z Japonii są stworzone do takiej rozgrywki!

Czy uniwersum Wiedźmina również ma taki potencjał?

Mimo faktu, że jestem fanem całego uniwersum stworzonego przez Andrzeja Sapkowskiego, a książki przeczytałem na długo przed powstaniem gier czy serialu, nie do końca wierzę, że Witcher Monster Slayer może odnieść, aż tak ogromny sukces. Tytuł ten bardziej przypomina mi Harrego Pottera, który dość szybko mnie znudził. Grałem co prawda dopiero chwilę, więc moja opinia jest bardzo wczesna i do premiery może się jeszcze wiele zmienić, ale takie mam pierwsze wrażenie.

Nie oznacza to jednak, że tytuł ten nie odniesie świetnego wyniku, może mniejszego, ale nadal znakomitego. Co do tego jestem o tym przekonany. CD Projekt już nie raz pokazał, że potrafią w uniwersum Wieśka zrobić doskonałą grę, więc i tym razem liczę na coś podobnego.

W końcu nie zakładałbym strony, gdybym nie wierzył w ten tytuł, prawda?

Czy Wiedźmin Pogromca Potworów może powtórzyć sukces Pokemon GO? Czy Wiedźmin Pogromca Potworów może powtórzyć sukces Pokemon GO? Czy Wiedźmin Pogromca Potworów może powtórzyć sukces Pokemon GO?

View Comments

Czy można dostać bana za granie w mobilnego Wiedźmina przed premierą?
Next Post